Jak jsme k Airi přišli

Když jsme se rozhodli, že si pořídíme psa, bylo hned jasné, že to bude akita inu. Ze všech tří možných zbarvení (červená – bílá – žíhaná) se nám nejvíce líbila žíhaná. Tak tedy žíhanou fenku :)

Žíhané akity jsou méně obvyklé, ale moc krásné (ani moje dvě kolegyně Japonky tuto barvu akity neznaly!). Zde v ČR je ovšem chová hned několik chovatelských stanic. Nejvíce jsem si oblíbila fenku Kaori z chovné stanice Kamiwaza. Plánovali její krytí psem Unshou Go Takasaki Yamaguchi, který importovaný z Japonska. Nechala jsem si i prověřit rodokmen kvůli sebózní adenitidě, což je dost zlá dědičná nemoc. A pak už nezbývalo nic jiného, než jen čekat, až budou štěňata..

A štěňata se opravdu narodila a moc krásná, jenže my jsme byli na žíhanou fenku třetí v pořadí a ony se žíhané narodily jen dvě :( Co teď s tím? Vzpomněla jsem si na to, že mi paní Opluštilová z Kamiwazy doporučovala i chovnou stanici Glarika, kde mají Kaorinu sestru Keiko krytou stejným psem. Napsala jsem tedy zkusmo paní Krátké a hned obratem jsem dostala fotky dvou akitích slečen – Daiki a D’Mioko. A tak jsme se rozjeli do 160 km vzdálených Lipoltic podívat se na ně.

Manžel prohlásil, že chce tu, která k němu přiběhne první. A to byla D’Mioko. Sledovala jsem je obě nějakou dobu a nemohla se rozhodnout, která z nich je ta NEJ. A nakonec to za mne vyhrála také D’Mioko – díky svému pohledu v očích.

A tak s námi D’Mioko odjela domů. A dostala jméno Airi.

Cesta proběhla naprosto v pořádku bez loužiček a zvracení. Airi nejdřív spala, pak se tulila a dokonce i jednou zvědavě nakoukla z okna. Cestou jsme zastavili na krátkou pauzu na oběd, proto Airi dostala obojek a vodítko. Sedli jsme si na zahrádku a Airi rychle (za pomocí psích mlsíků) pochopila, že u nás jí je nejlíp. Když máte v hrsti mlsíky, máte v hrsti i Airi ;-)

V Lipolticích

Pod stromem s kytkou

A už je naše :)

Cesta autem

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s