Jak jsme zmokli na výletě

O víkendu jsme podnikli dva procházko-výlety. První byl rodinný (s mými rodiči) do Mariánského údolí v Líšni. Jelikož bylo celý den ukrutné vedro, vyrazili jsme až odpoledne. Hezky jsme se prošli lesem podél potůčku až k prvnímu rybníku. Cestou si pesana obarvila bahnem v potoku nohy na hnědo :) Jakmile Airi vidí vodu, celá žhavá se k ní žene. Do potoku vletí raz dva, ale jakmile potká větší vodní plochu, těsně u břehu se zastaví a.. přemýšlí co dál. Ani kačenky ji do vody nenalákaly. Párkrát si už takhle zkusila vlézt do neznámého rybníka a zjistila, že každý je jinak hluboký :) Takže tentokrát vlezl do vody i Lukáš a lákal bafuli za ním. Moc se jí ale nechtělo. Na druhý pokus za mlsík už do vody vlezla a dokonce si tam i na povel sedla (to jsem ji fakt obdivovala, namáčet si dobrovolně celý zadek :)), ale dál než po nožičky nee, pak zblajzla mlsík a honem zase zpátky na břeh. Když jsme šli dál, tak jsme cestou viděli vášnivě se koupajícího a ve vodě aportujícího labradora. To u nás nehrozí :) Během jednoho Airiného vymetání potůčku kolem nás prošla žíhaná akita.. jelikož ale byla Airi zrovna v potoce, tak si jí vůbec nevšimla.. škoda. I když kdo ví, třeba by se neměly moc v lásce (byla to taky fenka). Pánovi bylo moje „Jé, vy máte taky žíhanou akitu!“ asi celkem jedno a neprožíval toto „setkání“ tako jako já. Během našeho posezení v hospůdce velký vítr přihnal obrovské bouřkové mraky, tak jsme se vydali raději na autobus a po vecpání dovnitř (lidí se před deštěm chtělo zachránit více) jsme jeli domů.. výlet to byl moc pěkný a takový relaxačně nenáročný.

Druhý den se nám odpoledne ozvali naši kamarádi Arienwen a Baku, že jsou zrovna v Brně, tak jsme je přesvědčili, aby s námi šli do obory Holedná. Vyráželo se stejně jako předchozí den až odpoledne. Bylo pořádně dusno a předpověď hlásila bouřky. Ale co bysme se bouřek báli, že? ;-) Vyrazili jsme oborou a Airi hezky pobíhala na dlouhém vodítku kolem nás. Chvílemi jsem si říkala, že by to zvládla i bez vodítka. Ale v oboře to nejde, ještě by jim tam ulovila daňka ;-) U ohrady se Airi chtěla hrozně moc kamarádit s divokými prasátky. Prasátka jí ale utíkala a vůbec ji nevybízela ke hře jako ona je.. to byli ale divná štětinatá psiska s kopýtkama :) Máme natočenou názornou ukázku na videu. Cestou od prasat jsme minuli vyschlý potok.. a pak začalo pršet. Měli jsme na čtyři lidi jeden deštník. Tak jsme se schovávali pod stromy.. pršelo asi 40 minut a já celou dobu koukala v mobilu na satelitní snímky a sdělovala všem své optimistické „za chvíli to přejde“ ;-) Joo, byla z toho nakonec i bouřka a parádní slejvák. Airi si aktivně vyhrabala díru u stromu a stulila se do ní. My ostatní jsme mokli na různých částech těla. I když byla vyhrabaná díra dobrý nápad, stejně nakonec nepomohla, zmokli jsme všichni :-P Tak jsme se po vypršení odebrali na grog do hospůdky a pak usušit domů.

Když už byla Airi mokrá, tak jsem hned po příchodu domů uskutečnila svůj koupací plán. Jelikož v patře pod námi bourali bytové jádro a chodby byly plné prachu, vlezl tento hnusný prach i Airi do kožíšku a ona se pak chuděra celý týden docela intenzivně drbala. Tak jsme si sehnali dobrý pejsčí šampon a vyčkávali jsme na správnou chvíli. A ta právě přišla. Airi putovala do vany a tam jsem ji (krom hlavy) celou namočila zákeřnou sprchou. Byla z toho docela překvapená, ale banán ji přesvědčil, aby z vany neskákala ;-) Dbání kožíšku se jí asi i líbilo, ale to mokro všude kolem to kazilo :) Pesana pak byla vydrbána ručníkem a vynesena z vany na zem k následnému oklepání. Voda z ní jen crčela. Tak jsme se vrhli do sušení a jelikož už byl večer, tak i na fén přišla řada. To se slečně moc nelíbila, bála se té divné vrčící věci.. ale společnými silami jsme to zvládli všichni tři až do téměř úplného sucha. Na závěr jsme Airi vytáhli její pelíšek, který byl doposud schovaný v komoře, protože jako malá ho ráda kousala cupovala. Není zvyklá lehat na „měkkém“, tak to zatím vypadá tak, že chvíli leží na pelíšku a pak zas chvíli na své oblíbené tvrdé zemi. Uvidíme, jak to bude do budoucna..

Fotky z koupání najdete zde :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Jak jsme zmokli na výletě

  1. Jana napsal:

    No to jsou ale ušiská :-)))))))) Zdravíme žíhanou akitečku ;-) Jana a Fája

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s