Marodění

Měli jsme naplánovaný bezvadný prodloužený víkend u kamarádů na statku, ale samozřejmě nikdy nic není, jak si člověk plánuje…

Airi začala mít v pondělí po našem zmoklém výletě průjem. Zahájili jsme tedy rýžovo-kuřecí dietu. Bohužel moc nepomohla, tak jsme ve středu běželi na veterinu, kde nám paní doktorka k dietě přidala ještě 2x denně Smectu a hnědou pastu na obnovení střevní mikroflóry. Ze začátku Airi chutnalo obojí a užívání se nebránila.. později začala Smectu odmítat, tak jsme jí ji stříkačkou vstřikovali do tlamky. Aspoň, že u toho nijak nejančila a byla hodná.. věděla, že když to vydrží, dostane hned vzápětí jídlo. Kuřátko s rýží jí moc chutná, musí se ale dostatečně navlhčit vodou, aby se nezasekávalo cestou do žaludku ;-)

Jelikož se Airi tvářila, že je naprosto zdravá a stejně tak i dováděla, zašla jsem s ní v tu samou středu na cvičák na ukázkovou hodinu. Ale o tom se rozepíšu až v dalším příspěvku. Teď zpátky k marodění..

Poctivě jsme do pejsky cpali všechny medikamenty a čekali, kdy průjem přestane, protože jsme měli v plánu ve čtvrtek večer odjet.. bohužel se to lepšilo jen velmi pomalu, takže nakonec Lukáš zůstal s Airi doma a na statek jsem odjela jen já sama. Moc se mi bez nich nechtělo, ale slíbila jsem dětem na tamním táboře irsko-skotský taneční seminář, tak jsem musela odjet. Airi s Lukynem mezitím doma poctivě dietovali a léčili se.. V pátek zašli k paní doktorce na kontrolu a pak pokračovali dál v léčení s tím, že další kontrola bude v neděli.

Když jsem se v sobotu odpoledne vrátila domů, Airi vypadala pořád stejně zdravě a rozverně, ale bohužel ještě stále nebyla v pohodě. A začala nám dělat loužičky.. to jsme se opravdu hodně podivili, protože uměla vydržet tři hodiny i dýl (pokud byla v klidu). Takže když jsme v neděli pelášili na kontrolu a průjem konečně přestával být průjmem, paní doktorka udělala Airi rozbor moči a zjistila, že má zánět :((( Dostali jsme štěněcí antibiotika 2x denně ráno a večer. Achjo, chudinka malá.. na kontrolu jdeme za týden a já moc doufám, že už to pak bude v pořádku.

Když jsme pátrali po příčinách nemoci, přišli jsme na toto.. v okolí našeho bloku nacházíme často mrtvolky ptáků, převážne kosáků a jednou to schytala i straka. Mysleli jsme si, že je loví kočka, ale pak jsme na vlastní oči viděli, jak pták letěl.. a na jednou padl mrtvý k zemi. Jelikož se za domem válí spousta suchého pečiva, které tam evidentně někdo „sype ptáčkům“, došli jsme k tomu, že asi bude otrávené :( Mno a to naše trdlo si toho asi lízlo. Takže tolik k průjmu. A ten zánět má asi bohužel z našeho zmoknutí.

Tak snad se naše nemocná slečna rychle uzdraví! Pro dobrou psí náladu jsme včera zašli na krátký výletík se strakačkou Ajkou. Fotky najdete tady.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s