Za zavřenými dveřmi

..aneb co zůstává našim očím skryto, když je pes sám doma.

Určitě jste se už někdy zamýšleli nad tím, co dělá váš pes (hlavně v bytě), když je sám doma. I mně to vrtalo hlavou a nedalo spát.. Tak jsem se rozhodla, že si Airi natočím webkamerou do počítače. Na internetu je spousta programů, pomocí kterých to můžete provést. Já jsem si vybrala jeden, který sice netočí zvuk, ale zase může točit celý den, aniž by mi zaplácal všechno místo na disku. Nastavila jsem tedy kameru, při odchodu zapla nahrávání a vesele jsem vyrazila do práce.

Tak co myslíte, jak to dopadlo? Že Airi doma nijak hlasitě nekňučí a nevyje, to jsem tušila, jelikož si (naštěstí zatím!) nestěžovali sousedi. Když jsem přišla domů, čekalo mě klasické psí přivítání a po společné procházce po venku jsem se nedočkavě vrhla k počítači analyzovat záznam z kamery.

Když odcházíme do práce, dostává Airi modrou kouli a nebo Wobbler Kong s granulema na oběd a také zmraženou dobrotu v růžovém štěněcím Kongu na kousání a vyblizování. Většinou se ani neohlédne, když jdeme pryč a zaboucháváme a zamykáme dveře. Tak tomu bylo i teď. Asi hodinu a půl se věnovala střídavě kouli – zmraženému Kongu – ochucené tyčince z buvolí kůže, až ji to zmohlo. Hodinku se prospala v koutku u botníku, kde normálně, když jsme doma, nespí. Hlavičku si položila hezky pohodlně na poličku :) Po hodině spánku šla zamordovat deku, kterou dostala místo pelíšku. Pelíšek to totiž před pár dny ošklivě schytal a milá Airi ho vykuchala, takže prošel renovací a když je sama doma, má místo něj prostou deku, kterou vykuchat nejde ;-) Poté, co odstranila deku, lehla si ke vchodovým dveřím a.. spala a spala.. asi tak čtyři hodiny.  Pak se po probuzení bavila půl hodiny vyblizováním Kongu a žvýkáním kostičky, načež se rozvalila u dveří, kde během spánku hlídkovala, jestli už někdo nejde. A pak se po nějaké době konečně dočkala ;-)
Takže žádná katastrofa se nekonala, Airi samotu  zvládá v pohodě, jen se jí musíte pak pořádně věnovat – proběhat, pomazlit, pohrát si, najíst a je spokojená ;-)

Fotodokumentaci z videa najdete tady :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s