S Ajkou a Dykem napříč Holednou

Volný pátek na svatého Václava skýtá spoustu příležitostí, co dělat. A když máte doma psa, tak při výběru činnosti procházka zaručeně převálcuje zahálku.

Tak jsme se vypravili se strakačkou Ajkou, jezevčíkem Dykem a jejich pánečky na výlet. Jelikož si Ajka zrovna užívá hárání, vydali jsme se do obory Holedná. Zde by totiž všichni psi měli chodit na vodítku, neb se po oboře pohybují stáda daňků, muflonů a jiné zvěře, co láká k ulovení. Bohužel jsme cestou potkali spoustu psů bez vodítka a jistojistě kvůli nim i jednoho kulhajícího paroháče :(

Ale zpátky k výletu. Začali jsme u Ajky doma, kde si naše dvě rozdováděné slečny pořádně zařádily a Ajka navoněla Airi. Takže když pak přišel Dyk, tak z toho byl chudák paf. Zvlášť, když se mu Ajka tak vzorně nastavovala a lákala ho. Po pořádném seznámení a očuchání jsme se vydali vpřed do obory. Potkali jsme spoustu houbařů, kteří samozřejmě nedodržovali zákaz chození mimo vyznačené cesty a plašili zvěř. Ale ty nejlepší houby rostou samozřejmě vžycky jenom u cesty, jak jsme poznali ;-)

Byl to moc  fajn výlet a nejlepší na tom bylo, že pak Airi zbytek dne jen prospala. Jak jsme se měli, se můžete kouknout semhle.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s