Podzimní vodomilka

Listopad pomalu končí a venku je příjemně kolem pěti stupňů nad nulou. Sníh nikde, zato bahno všude, kam se podíváš. No to by bylo, abych s Airi o volném víkendu (páneček byl bohužel v práci) někam nevyrazila!

Nejdříve jsme si s Airi v sobotu zacvičily poslušnost a zařádily s ostatními psy na cvičáku. A abych tam pořád jen nefotila ostatní a nebo Airi samotnou, poprosila jsem paničku Maggie, aby mi Airi vyfotila při překonávání překážek. Na houpačce nebyla tentokrát Airi nic moc, klátila se jak ožrala, ale přechod přes Áčko se jí povedlo moc hezky. Ostatně posuďte sami zde ve fotogalerii. V přivolání máme pořád obrovské mezery, ale odložení jde Airi náramně. Dmula jsem se pýchou, když Airi hezky seděla odložená s ostatními psy v řadě a mezi nimi dělali slalom jiní psi. U nohy už chodí taky celkem obstojně. Ale pořád platí, že musíme cvičit, cvičit a cvičit.

Po cvičáku jsme vyrazily s kamarádkou Lenkou na výlet. Jelikož nám pejsa už vyrostla, rozhodla jsem se pro trochu delší trasu – 10 km. Jako mrněti jsme jí šetřili klouby, ale teď už přecejen není takový prcek, tak si čas od času můžeme někam dál vyrazit. Panička musí taky trénovat, aby nezlenivěla ;-) Výlet začínal na vyhlídce na Velké Klajdovce. Pak jsme pokračovaly přes bahnité lesy a mokrá pole až do Mariánského údolí, kde si Airi užívala vodu. Kde mohla, tam do ní vlezla. Ale pozor, je ochotná si namočit pouze tlapky, břicho v žádném případě! To by tam musela mít motivátor – například kačenky a nebo plavajícího pánečka ;-) Já jsem tohle její koupání uvítala, protože si aspoň umyla zabahněné nohy. Nejvíc na pejsaně obdivuju to, že když je mokrá, začne si tělem parádně topit a rychle se usuší. Viděla jsem fotky akit ráchajících se ve vodě v zimě s hromadou sněhu kolem. Myslím, že nás to taky čeká. Jen mám trochu obavy, aby si pejsa z něčeho takového neuhnala zánět močáku.

Po tomto výletě padla zmoženě jak pejsa, tak i panička ;-) Lence děkujeme za skvělý doprovod a těšíme se na další společné výletování!

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s