Vánoční záhada

Jaké jste měli letos Vánoce? Plné klidu, míru a pohody? To my taky :) Tedy až na jednu štědrovečerní záhadu.

IMG_3656Všechno probíhalo naprosto v klidu. Salát byl v ledničce už den předem, na oběd jsme jeli k rodičům na rybí polévku, k večeři se smažil kapr a v troubě pekly vinné klobásy. Pak jsme rozbalili dárky a užívali si vánoční pohodu. No prostě klasika. Ale někdy v průběhu noci se nám zbláznila pejsa. Drbala se, zničeho nic lítala sem a tam a kňučela u dveří.. Tak jsme s ní šli ven a tam se tvářila, že je všechno v pohodě. Po návratu domů se tohle všechno začalo zase opakovat. Nejdřív jsme to ignorovali, ale když se to v průběhu noci stále víc a víc stupňovalo a pejsa naříkala, pořád třepala hlavou a pobíhala jak magor, už mi bylo jasné, že s ní není opravdu něco v pořádku. Vzhledem k tomu třepání hlavy a drbání krku a uší, jsem si myslela, jestli třeba nechytla nějaký šílený zánět uší. Jenže co s tím chcete dělat v noci, že? Jelikož nešla opravdu nijak utišit, tak jsme se nad ní slitovali a někdy ve dvě ráno si ji vzali k sobě do postele. Tam se sice dost vrtěla, ale už byla zticha a my mohli jakž takž spát.

Hned ráno na osmou jsme běželi na veterinu. Pořádně nevyspalí a unavení. Pan doktor Airi prohlídl uši a shledal, že ty má naprosto v pořádku. Začali jsme tedy pátrat dál po příčinách. Jedno bylo jasné – je to zřejmě alergická reakce. Další věc, co mě napadla, byl Scalibor – obojek proti parazitům – ale ten měla na sobě už nějakou dobu a problémy jí nedělal (ale projistotu jsem jí ho sundala už v noci). A jak jsem přemýšlela, napadl mě i náš vánoční stromek – krásná borovice. Že by na něj  byla pejsa alergická? Od veterináře jsem každopádně odcházela se sirupem, který měla zblajznout ráno a večer a s pořádnou dávkou protisvědícího šamponu na kompletní koupel.

IMG_3686Airi měla z koupele obrovskou radost. A teď to nemyslím ironicky. Opravdu, užívala si to, jak jsem ji ve vaně drbala. Nestačila jsem se divit. Pak jsme na celý den odjeli na vánoční návštěvy. Přes den se ještě drbala, ale už to bylo lepší. Celý den jsem o té alergii přemýšlela a hlavní podezření opravdu padlo na naši vánoční borovici. Na netu jsem se dočetla, že z jehličnatých stromů je borovice největší zlo pro alergiky. Hlavně smůla a pyl. A my té naší borovici uřízli špičku (kvůli hvězdě) a smůly se vyvalilo docela dost. Takže jak jsme večer dorazili domů (pejsa se bránila a nechtěla jít dovnitř), stromek byl bleskově přestěhován na balkon (že i baňku jsme v tom chvatu rozbili) a celý byt kompletně vyvětrán. Teprve až tehdy jsme pejsu pustili do obyváku. Pak jsme čekali, co bude… a nebylo nic. Alergie opravdu pomalu ustupovala :) Obrovsky jsme si oddechli, protože hned na druhý den jsme měli jet do Děčína na další vánoční návštěvy.

Pár fotek máme jako obvykle v galerii zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s