Silvestr

Letošního Silvestra jsme se rozhodli strávit v poklidu doma. Po obědě jsme vyrazili na malou vycházku do obory Holedná, kde nás překvapily ledové cesty a zbytky sněhu (všude jinde už sníh zmizel) a stádo daňků, které se nechalo krmit takřka z ruky. Prošli jsme kolem těchto paroháčů zhruba v 15metrové vzdálenosti a Airi koukala jak ten jelen :) Bohužel jsme s sebou nevzala foťák, tak je máme vyfocené aspoň mobilem. V oboře jsme se potkali i se smečkou z Vlaštovčího hnízka (strakáčkou Ajkou), tak jsme kousek vycházky šli společně.

daňci

Doma jsme pak začali chystat silvestrovské dobroty a vyzbrojeni radami „zůstaňte klidní a veselí, nestresujte, psa neutěšujte, dělejte, že se nic neděje..“ jsme očekávali na rámus silvestrovských petard. Střílet je začali už kolem páté. Pejsa na to nejdřív reagovala tak, že zvedla hlavu a překvapeně poslouchala, co to je.. ale jelikož jsme se řídili všemi výše zmíněnými radami, zachvíli zas hlavu položila a spala dál. A tak to bylo takřka celý večer. Občas ležela na svém oblíbeném místě u balkonových dveří, kde podfukuje zima, občas na pelíšku v předsíni. Kolem deváté večer jsem si s ní troufla jít na kraťoučké venčení ven. Naštěstí nikdo nic nestřílel v naší bezprostřední blízkosti. Během venčení jsme shlédli krásný vysoký ohňostroj kdesi v dálce směrem ke psí louce. Airi byla stále v klidu.

Pravé petardové peklo začalo asi půl hodiny před půlnocí a s půlnocí sílilo stále víc a víc. Teď se už neozývaly jen rány a svištění, ale zářila a blikala celá obloha. Pejsa byla naštěstí dost unavená a ospalá, tak sice koukala, ale jinak byla v klidu a spala, jak jen to v rámci toho kraválu šlo.

Mám obrovskou radost, že jsme to takhle bezproblémově zvládli a doufám, že to tak bude i příští rok.

Za celou naši smečku přejeme všem krásný nový rok 2013!

PF2013

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s