Nakouknutí na DUO CACIB

V neděli 3.2.2013 jsme se s Airi vydali na výstavu DUO CACIB v Brně. Tentokrát ne soutěžně, spíš jenom nakouknout na akity. Hlavně jsme se těšili na hromadu obchůdků s psími věcmi, kterým tam byl vyčleněn téměř celý výstavní pavilon. Jelikož nám už Airi docela vyrostla, tak jsem se rozhodla, že už jí koupím postroj. Snad se v budoucnu už moc nezvětší. Původní střih jsem chtěli takovýto..

postroj ezydog..jenže ten Airi už moc neseděl. Naposledy jsem jí ho zkoušela, když byla šestiměsíční prcek. Tak jsme nakonec zašli do stánku firmy Samohýl, kde prodávali postroje od Manmatu. Přecejen tyhle postoje jsou konstruované na husky, malamuty aj. a Airi má podobnou stavbu těla. Takže jsme nakonec odcházeli s modrým klasickým manmatím postrojem velikosti L (s rezervou na zmohutnění pejsy) a s dlouhým ski vodítkem s amortizérem (tlumičem). A už se těšíme, jak budeme se strakačkou Ajuškou trénovat tahání (to amortizační vodítko si člověk připne k pasu a pes pak člověka příjemně táhne).

postroj Manmat

Na výstavě jsme koukali na akita inu a pak na chvíli odběhli k vedlejšímu kruhu, kde soutěžil náš kamarád americký akiťák Cappy. Akita inu posuzoval rusky hovořící rozhodčí a byl velmi pečlivý a moc milý, že jsem i litovala toho, že jsem Airi na výstavu nepřihlásila. Ale tak třeba to zkusíme zas příště :)

Fotky z výstavy + jména psů (a jejich získaná ocenění) máme  v galeri na Rajčeti. Jména jsou opsána z výstavního katalogu a ocenění z webových stránek výstavy. Snad tam nemám moc chyb.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s