Tahání s Ajkou a jiné

???????????????????????????????Dnes se mi podařilo jít z práce dřív a vydali jsme se s Terkou a strakačkou Ajkou na tahací výlet do lesa. Konečně nějaká procházka ve všední den za světla! Celý den krásně svítilo a hřálo sluníčko, ale odpoledne, než jsme měli vyrazit, se muselo samozřejmě zatáhnout. Naštěstí nepršelo, jen velmi drobně sněžilo.

Airi tahání v postroji na amortizačním vodítku ještě nikdy nezkoušela, tak jsme vyrazili trénovat s o rok starší a již tahání zkušenou Ajkou. Ať se od strakaté slečny ta naše žíhaná taky něčemu přiučí. Pejsandy jsme zapřáhli a vyrazili. Zkoušela jsem to Airi učit na povel „tahej“ a když zabrala, hrozněmoc chválit. Uvidíme, jak se to osvědčí. Nechci ji zas naučit tahat v jednom kuse, aby mi netahala i na obojku. Prostě tahání = postroj + povel. Nesmíme to ale ještě moc přehánět s naší mladicí, prý by neměla mít ještě moc velkou tahací zátěž. Ale jelikož tahala jen tak trochu, tak to myslím vůbec nevadilo. Když bych šla s Airi sama, tak si myslím, že by moc netahala, ale s Ajuchou jí to šlo moc hezky :)

???????????????????????????????Na závěr zhruba hodinové procházky jsme ještě koukali na utíkající vysokou zvěř a pak jsme se rozloučili a vyrazili každý svým směrem. Včera jsem ve fotoalbu strakaté Beky objevila fotku moc hezkého výběhu. Beky nám prozradila, kde se nachází, tak mě cestou z lesa napadlo, že bychom se tam mohli jít podívat, když už jedeme kolem… Chvilku jsem tápala, kde ten výběh je, ale nakonec jsme ho našli. Hurá. Airi si tam procvičila chůzi po kladině (naprostá suverénka), přelez přes Áčko (to se krapet bála) a pak se ještě v běhacím tryskozáchvatu vylítala, takže to bylo skvělé zakončení na závěr dne. Určitě se na tento výběh budeme vracet častěji. Jen škoda, že i u nás u domu není žádný oplocený výběh a musíme dojíždět :(

Fotky z dnešního dne máme v galerii zde.

A přidávám ještě odkaz z procházky na Kamenný vrch, kde jsme byli před týdnem. Byla mlha a mžilo, takže v oplocených výbězích nebyla ani noha – jak psí, tak lidská – takže nikdo Airi nevyháněl ze svého teritoria a mohla si tam pořádně v bahně zalítat ;-)

???????????????????????????????

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s