Zimní výlet z Adamova do Blanska

IMG_4218ořminTéměř celý únor se u nás krásně drží sníh, tak jsme se rozhodli, že podnikneme s Airi pár výletů.

První výlet byl jen v rámci Brna a okolí – skrz les z Adamova do Blanska. Napadlo nám spoustu čerstvého sněhu a my si ho dosyta užívali na 10 km dlouhé trase. Jelikož nebyla ušlapaná, tak jsme se brodili (ano, ke konci to odnesly to moje boty). Cestou za Adamovem nás mile překvapilo stádo oslů a ovcí. Nadšeně nás vítali a loudili dobroty. Bohužel jsme pro ně nic neměli. Třeba příště. A Airi se mohla učmuchat.

Navštívili jsme Nový Hrad a pak pokračovali statečně dál cestou, která byla označená jako „za sněhu a náledí neprůchodná“. Ze začátku se zdála být v pohodě, ale pak se kolem nás začal svažovat svah dolů a bylo mi jasné, že když je náledí, tak se tudy fakt nedá projít. Šli jsme po turistické značce a hlavně jsme se orientovali podle vyšlapaných sněhem lehce zavátých stop. Evidentně tudy jeden člověk už prošel, tak proč bychom to nezvládli i my, že? Airi si to užívala a v lese čmuchala zaječí a srnčí stopy. Po vylítání na flexině jsem ji oblékla do postroje a zapřáhla si ji k pasu. První lekce tahání bez Ajčiné psí podpory. Ale Airi už celkem chápala, o co při tahání jde. Začala jsem ji učit zabrat na povel „vpřed“.

Cesta rychle ubíhala, i když jsem v tom za sněhu čím dál víc neschůdném terénu musela rozjuchanou zapřaženou pejsanu často brzdit. Svah vedle nás byl příkrý. Trochu nás rozladilo, když nám naši cestu přehradilo upozornění „zákaz vstupu, těžba dřeva“. Ale jelikož byl celý les tichý a odnikud se neozývaly zvuky pil či padání stromů, riskli jsme to a šli dál. Došli jsme až do kotliny, kde bylo spoustu popadaných (uřezaných) stromů, které totálně zaskládaly cestu. Ztratila se nám naše turistická stezka i stopy a my nevěděli, kudy jít dál. Po delším váhání jsme se propletli skrz napadané stromy a pokračovali dál kopcem po stejné vrstevnici a ztracenou cestu jsme dříve či později naštěstí našli (ať žije GPS navigace v mobilu). Vedla přes Výrovu skálu s vyhlídkou a pak dál na Čertův hrádek až do Blanska. Zde jsme plánovali oběd, ale ukázalo se, že blanenské hospody (aspoň ty, na které jsme narazili) jsou vůči psům poněkud nepřátelské. Tak jsme hladově došli až na náměstí a tam konečně našli restauraci, kde byli ochotni nás akceptovat. Vzhledem k množství sněhu a náročnosti trasy (ty kopce), jsme byli docela utahaní.

Další výlet jsme podnikli na brtnické ledopády. Ale o tom zas příště :-)

Přikládám pár zasněžených fotek :-)

IMG_4247min

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s