Čas gumáků

Před nedávnem jsem se podivovala, jak ze zimy přišlo rovnou léto a jaro nikde.. No, nějak si to jaro dávalo načas, ale přecejen se, ač tak pozdě, ukázalo i u nás. Projevilo se to hlavně obrovským snížením teploty (více jak o 10 stupňů) a deštěm. A v Čechách i povodněmi.

U nás bylo „jen“ deštivo a zima. A paničku už přestalo bavit chodit s neustále mokrýma botama ze psí louky, kde rostla na městské poměry enormně vysoká tráva. Takže se konečně rozhodla, že si pořídí gumáky!

Původně to měly být obyčejné „pracovní“ gumáky, ale jak jsem zjistila, pracovní gumáky padají z nohy, blbě se v tom chodí a blbě to vypadá. Hned vedle pracovních gumáků v Tescu měli i barevné italské gumáky. Sice trochu dražší, takže jsem chvíli váhala, ale.. na noze sedí naprosto báječně, krásně vypadají a skvěle se v nich chodí. Takže po menším rozmýšlení byla volba jasná. Zvláště v případě, když měli zrovna čirou náhodou slevu 30% na boty. Takže ti barevní krasavci nakonec stáli jen 350 Kč :))

Takže teď se můžu procházet psí loukou jak chci, voda – nevoda, bahno – nebahno, které mi teď navíc už ani neklouže. No nemůžu si je vynachválit. Jediné, co případně vadí, je výška trávy, která místy přesáhla metr. Jak neustále pršelo, utvořil se nám na louce místo cestičky potůček, který v nižších polohách vytvořil parádní jezírka a bažinky. A aby toho nebylo málo, konečně vyjela údržba městské zeleně se sekačkou. Takže teď se na psí louce brodíme zelenými bažinkami :)

potucek

Do toho mám fakt šlapat?

Zelená bažinka

Zelená bažinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s