Mezipsí vztahy

Před nedávnem jsem psala o tom, jaké změny nám přinesla puberta – snahu o dominanci a její projevy vrčením na psy. A o tom, že to Airi přešlo po setkání s Dannym. No, uběhlo pár měsíců a máme to tu zpátky..

Možná je to tím, že teď přes léto moc nestíháme cvičák, kde pravidelně socializujeme. Za uběhlé dva měsíce jsme tam byli bohužel jen dvakrát. A když už jsme po odmlce přišli na cvičák, Airi měla zrovna den blbec. Jednak byla na psy hrozná fúrie, takže běhala jen s košíkem a neustále jsem na ni musela řvát a mírnit ji. Druhá věc bylo to, že se jí prostě ten den nechtělo poslouchat. Tak hrozně moc nechtělo, jako ještě nikdy.

Airi se teď zřejmě blíží hárání, tak je možné, že ta její „náladička“ byla způsobena tím. Začíná být hrozná citlivka a vybírá si, se kterými psy se baví, a se kterými ne. Pejskům začíná vonět a venku značkuje jak o život.

Když se mi takhle dvakrát nelibě obořila na kolemjdoucí psy (či feny? se psy většinou problém nemá), vysvětlila jsem jí pěkně hlasitě a zblízka do obličeje, co si o tom myslím. Snad si dala říct. Když jsme byli pár dní poté na výletě v ZOO a u přehrady, chovala se ke všem psům a zvířatům moc mile a přátelsky. Ale jeden nikdy neví.. musím být na pozoru a případně včas zakročit. Takovéto nepřátelské, či dominantní projevy nebudu tolerovat. Akita neakita.

A co se týče té lenosti poslouchat, ta už jí zase naštěstí přešla. Musíme víc trénovat, aby nevyšla ze cviku. Každopádně až bude pesana hárat, tak vůbec neočekávám, že se jí bude chtít poslouchat. To bude mít v hlavě jen pejsky a čuchání. Budeme po venku chodit s neodolatelnými mlskami po kapsách, třeba si to neposlouchání pak přecejen rozmyslí ;-)

Airi na Priglu

Airi na Priglu

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s