Co nového koncem září

Dnes má Airi přesně rok a půl, tak je načase, abych zase napsala, co je nového :)

Airi začala konečně hárat – je to její druhé pořádné hárání a bylo po 7 měsících od toho předchozího. Naše žíhaná slečna mě už trochu znervózňovala, protože signály, že „už budu hárat“ vysílala už od konce srpna. Na začátku listopadu nás čeká velká dvojitá výstava, tak do té doby musíme stihnout dohárat a pořádně se na ni připravit.

Přes den bývá pejsana sama doma a musím ji moc pochválit za to, že si nesundává hárací kalhotky. O to se pokusila jen jednou, když jí vadily, ale to byla spíš moje chyba, protože je měla ne zrovna ideálně nasazené. Chyby jsme napravili a od té doby je všechno v pořádku.

IMG_6634Kvůli hárání teď ovšem nechodíme na cvičák, což mě moc mrzí, protože potřebujeme neustálý kontakt se psy a socializovat. Pár dní před začátkem hárání Airi hnusně vyjela po fence čau-čaua, která se k nám přihnala. Seřvala jsem ji za to a přemýšlela, co s tím budeme dělat, že už ji zas chytají takové nepřátelské manýry.. no a do toho přišlo hárání, takže teď je s každým najednou kámoška (zatím), jen se jí nesmí přiblížit k zadku. Je to pěkně náladová slečna! Ráno pravidelně potkáváme dva kluky dlouhosrsté jezevčíky, ty má moc ráda. Úplně nejvíc miluje Fíka, nevím přesně, co je Fík zač, ale přijde mi jako kříženec dlouhosrsté kolie barvy blue merle. Nedávno jsme také narazili na německého ohaře, spolu si báječně pohráli, až mě mrzelo, že ji nemůžu pustit z vodítka. Ale štěněcí křížence fakt nechceme ;-) Takže když to shrnu, momentálně máme se ostatními psy hodně dobrý vzah.

Jessy a malý Míša

Jessy a malý Míša

To se mi potvrdilo i včera. Kamarádi si pořídili štěně a chtěli ho s Airi seznámit. Jmenuje se Jessy a to kříženec border kolie. Když jsem toho prcka uviděla, měla jsem vážné obavy z reakce naší pejsy, protože je obecně známo, že štěňata moc nemusí, ale nevím proč, tohle štěně se jí moc líbilo. Už od začátku na Jessy vrtěla ocasem a chtěla se kamarádit. Jessy byla zvědavá, taky se chtěla seznamovat, ale zároveň se i trochu bála. Jessy lítala po parku a aportovala klacíky, Airi se k ní chtěla přidat, ale vždycky když hupla ke klacku, Jessy jí ho přenechla a odklidila se z cesty. Když Jessy lítala jak tryskáč, tak ji Airi chtěla honit, ale to jsem jí nedovolila, protože by ji zároveň i válcovala ho po zemi – na to je moc velká a těžká a Jessy moc malá a drobná. Navíc se naší Airi ještě bála, tak jsem v ní nechtěla podněcovat strach. Postupem času se víc a víc skamarádily a na konci odpoledne se spolu obě holky válely v hospodě pod stolem a kousaly se a pacičkovaly se. Jessy sice ještě se staženým ocasem, ale byla statečná a skákala Airi na hlavu, kousala ji do uší a provokovala ke hře. Musíme i nadále utužovat tento psí přátelský vztah. A jsem za Airi moc ráda, že se dokázala takto báječně skamarádit se štěnětem :)

rozmazané muchlování pod stolem

rozmazané muchlování pod stolem

DSC_0205

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s