V ZOO na Mezinárodní den zvířat

Minulý týden jsme se vypravili na krátkou návštěvu brněnské ZOO na Mezinárodní den zvířat – díky našemu zvířecímu příjmení jsme měli vstup zdarma, tak jsme návštěvu ZOO pojali jako odpolední vycházku s Airi.

Jelikož je už říjen, ZOO zavírá brzo a brzy se i stmívá. Ten den bylo navíc pošmourno a celkem zima – to je báječný den na návštěvu ZOO, protože je tam klid a lze zahlédnout i zvířata, která jsou plachá.

Číhající rysí mládě

Číhající rysí mládě

Nejdříve jsme zamířili na tygří skály, ale kočičáci byli schovaní v ubikacích a relaxovali po jídle. Tak jsme se šli kouknout na kamčatské medvědy, polární lišku s liščaty.. a jaké bylo naše překvapení, když jsme šli kolem výběhu rysů a viděli jsme rysí mláďata! Že máme v ZOO rysy, to vím už dlouho, byla jsem tam už x krát, ale rysa se mi podařilo spatřit snad jen jednou. Tentokrát jsme měli obrovské štěstí, protože krom rysí matky jsme viděli i rysí koťátka. Jedno dokonce odvážně číhalo na Airi a plížilo se k ní :-D  Co se týče Airi – ta byla v ZOO už tolikrát, že se tam cítila jako doma a ze zvířat nebyla nijak překvapená.

Cora a Kometka

Cora a Kometka

Po rysech jsme zamířili kouknout na již odrostlejší lední medvíďata – Kometka dováděla v bazénku s matkou Corou, ale líný Nanuk se válel a spal. Po ledních medvěděch jsme to už vzali jen kolem sobů a surikat, abychom se dostali k našim oblíbeným lemurům. Zbytek ZOO jsme procházeli v létě s neteří a teď jsme měli málo času (do zavíračky nezbývalo dlouho), tak jsme si naši prohlídkovou trasu hodně zkrátili.

Lemuři kata nás zase jednou nezklamali. Jsou úžasní a Airi je taky zbožňuje. U jejich výběhu je výhoda, že se k němu může se psem (byli jsme tam už asi 3x a cedule zákazu se zatím neobjevila). Když je Airi vidí, tak vrtí ocasem, kňučí a chce si s nimi hrát a lemuři jsou zase zvědaví a skáčou jí až před čumák, případně dělají svoje srandovní pózy á la Král Jelimán :)

Zvědaví lemuři kata

Zvědaví lemuři kata

Fotek s lemury máme z minula mraky, takže tentokrát jsme s nimi natočili video ;-) Zbylé fotky ze ZOO najdete na Rajčeti zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s