DOUBLE CACIB Praha

Cacib1Tak jsme se po necelém půl roce s Airi zase vydali na výstavu. Po minulé zkušenosti bez srsti, jsem vybrala jako vhodný termín na výstavu podzim – a v této době mi padl do oka pražský DOUBLE CACIB.

Do Prahy jsme dorazili již večer před samotnou výstavou, ale v noci jsme toho bohužel moc nenaspali. Ráno navíc pršelo (to v den výstavy vždycky potěší, když si pejska nevezete v autě) a ještě jsme cestou na výstavu museli přetrpět výluku na metru, takže se cestování docela protáhlo.. byly to nervy, dojet až na Letňany a pak loužemi a blátem dotlapkat do výstavní haly. Vzhledem k ranní hladině adrenalinu mi už pak na výstavě nezbyly síly na nějaké to stresování se..

Cacib3V sobotu na výstavě akity posuzoval pan Zaur Agabeyli z Azerbajdžánu, který byl pro nás velkou neznámou. Já jsem se na pana Agabeyliho ptala Googlu a zjistila jsem, že je předseda Azerbájdžánecké Unie chovatelských stanic (Kennel Union of the Republic of Azerbaijan) a že vystudoval biochemii na medicíně a že chová dobrmany.

Hned po první skupině psů akiťáků z třídy mladých přišlo rozčarování – oba dva žíhaní psi byli až na posledním a předposledním místě. Každému majiteli žíhané akity se honilo hlavou „ale ne, on nemá žíhané rád“. Je to totiž holt i podle preferencí rozhodčího a někteří žíhané fakt nemusí.

Když přišla na řadu moje mezitřída s Airi, docela jsem rezignovala na nějaký úspěch. Spíš se mi honilo hlavou „Co sem vůbec lezeš, nelíbí se mu žíhané a ty tam jdeš s Airi, která má bílý límec..“. No a pak jsme začali vystavovat. Airi byla krásně namotivovaná na mlsku, protože večer odmítla jíst a druhý den měla samozřejmě hlad. Když se s ní pan rozhodčí seznamoval, než jí šáhl na zuby, dokonce na něho i zavrtěla ocasem :) Airi stála, když měla stát, poslušně běžela, když měla běžet.. dokonce jsme zvládli i běhání rovně sem a tam s otočkou na místě (to nám na výstavě v červnu moc nešlo). No a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo – byli jsme druzí (!) Hned za fešandou poloségrou Yume. Dokonce jsme se zúčastnili i následného posuzování na rezervního CACIBA, takže v sobotu jsme odcházeli spokojení s krásným výsledkem Výborná 2, r. CAC, r. CACIB :)

Posudek: Dobrá v typu, dostatečně kompaktní, korektní proporce hlavy, výborné přední i zadní končetiny, výborná horní linie a úhlení.

Cacib2V neděli následoval druhý výstavní den, kdy jsme ale už byli hodně zmožení z prvního dne, Airi byla krapet otrávená a líná a až tak jsme si nesedli s německým panem rozhodčím Sistermann, který nám dal známku Velmi dobrá 3.

Posudek: 19ti měsíční fena poněkud delšího rámce, pěkná hlava, výrazný strop, korektně nasazené ucho, rovná hřbetní linie, hruď ještě nevyvinutá, korektní pohyb.

S tím „poněkud delším rámcem“ nesouhlasím. Ale že Airi potřebuje ještě dovyvinout hrudník, to má pravdu – holt byla jako štěně vižlička, mámu má taky střízlíka a hmotu nabírá až postupem času. Je to delší proces, nemůžeme nabýt tolika svalové hmoty jen tak za pár týdnů.. Chce to čas ;) Takže nedělním výsledkem se chlubit nebudeme a raději na sobě ještě zapracujeme.

Na naší úplně první výstavě nám tenkrát vytknuli „potřebuje zpevnit hřbet“ a o pár měsíců později ho už měla zpevněný. Na naší druhé výstavě nám přímo do posudku napsali „ještě potřebuje čas“ – je to svatá pravda, Airi prostě ještě potřebuje dozrát ;-)

Největší pochvalou mi na výstavě bylo to, že mi paní Hamplová (velmi zkušená akití poradkyně chovu) pochválila způsob, jakým Airi vystavuji. Ale myslím, že tento dík patří hlavně do Vlaštovčího hnízda – pánečkům Ajky, kteří mi dali užitečné vystavovací rady!

Cacib4

Toto byla naše letošní třetí a poslední výstava. Příští rok si dáme asi trochu oraz a zaměříme se spíš na klubovky a bonitaci.

Když se tak dívám na fotky z výstavy, přijde mi, že tam vypadá Airi o dost hubeněji, než ve skutečnosti. Co myslíte?

A na závěr tu máme trochu kachní relaxace. Jelikož byla Airi v neděli už z výstavy zmožená a rozladěná, koupila jsem jí za odměnu sušené mňamky od Britu a plyšovou kdákající kachnu. Mně se líbila jiná plyšová zvířátka, ale konečné slovo ve výběru měla pejska. Ta kachna prostě líp kdákala :o)

Kachnovražda

Kachnovražda

Více fotek z výstavy a tak dodáme později.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na DOUBLE CACIB Praha

  1. Cappýčkovci napsal:

    Moc gratulujem! Ten sobotní výsledek je opravdu krásný!!!! :-).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s