Nová kamarádka Mája

O víkendu jsme se vydali na oslavu tetiných narozenin. Háček byl v tom, že si teta nedávno pořídila malou tříletou fenku z útulku – Máju. O Máji jsme věděli, že byla v útulku asi 4 měsíce, že ji naši u přehrady – březí, takže jen co porodila a odchovala štěňata, putovala k novým majitelům. No a taky že si nejsou jistí jejím chováním k velkým psům.

Byli jsme zvědaví, jestli si s Airi budou rozumět. Původně jsme měli naplánované první setkání na ulici na „neutrálním území“, ale vzhledem k mokrému počasí jsme se nakonec setkali v domě na chodbě. Airi na Máju vrtěla ocasem, ale Mája se při prvním kontaktu bála a pronikavě a dost nahlas štěkala. Na to my akitáři nejsme zvyklí, na takové hlasité zvukové projevy :) Tak jsme na chodbě posečkali nějakou dobu v přítomnosti obou psů, až se Mája uklidní a trochu si zvykne na 3x tak velkou Airi. Po chvíli už Mája nešílela z toho, když k ní Airi strčila hlavu a chtěla si ji očuchat. Pořád to ale ještě nebylo ono. Odebrali jsme se slavit narozeniny, Airi poslušně ležela u nás pánečků a Mája běhala po pokoji s košíkem (hrozilo, že by Airi mohla strachy kousnout) a občas přiběhla až k Airi a byla zvědavá. Pak jsme zjistili, že Mája je velká žárlivka – to si Májina panička dovolila pohladit Airi v její přítomnosti – byl z toho zase ten pronikavý štěkot.

Po nějaké době se Mája přestala bát a začala si velmi akčně s Airi hrát, tak jsme je vypustili venku na dvoře a bylo hotovo, konec seznamování, konec obav, odteď jsme velcí psí kámoši :)

Mája se projevila jako hbitý skákající divoch. Airi měla ten den za sebou už jedno intenzivní hraní se psy (na cvičáku), tak projevila trochu své akití lenosti. Bylo ale vidět, že si spolu skvěle rozumí :) Tak máme radost a na seznamu nám přibyla další psí kámoška.

 

s Majou1 s majou2 s majou 3 s majou4 s majou5 s majou6

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s