Pracovní pes

orechO víkendu jsme se vydali pomoct dědovi se zpracováním obrovské hormady dřeva, které mu leželo na zahradě z prořezaného ořechu. (Na fotce se to tak nezdá, ale toho dřeva tam bylo fakt šíleně moc ;-))

Vyšlo nám to bohužel na ten nejstudenější den v týdnu, takže došlo i na zimní bundy a čepice, termosky s horkým čajem a jiné zahřívadla. Airi má svůj báječný akití kožich, takže nějaká ta zima jí spíš přišla vhod.

 Pracovní postup byl takový, že jedena skupina řezala velké větve elektrickou pilou a druhá zase zpracovávala menší větvičky ručně. I Airi pomáhala. Kousání a porcování dřeva je její oblíbená činnost. Smůla ale byla, že zrovna ořechové dřevo nemá moc dobrou chuť, takže Airi spolupracovala jen nárazově. Prostě když se jí chtělo. Když se pak ale pustila do kousání, stálo to za to. Stačil jí podat klacek, ukázat, kam se má zahryznout, a rup, už byl na dvě půlky. Lepší než kleště, tyhle automatické psí štípačky :)  

Jako odměnu za práci jsme si pak uspořádali parádní grilovačku. I když teda v takové zimě jsme ještě nikdy negrilovali :-D

Drevo a Airi

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s