Skryté hárání.. ?

IMG_0619Letošní jarní hárání jsme velmi dlouho a netrpělivě očekávali. Už někdy od konce února začala Airi jevit „hárací příznaky“, včetně její (až přílišné) oblíbenosti mezi psími kamarády na cvičáku. Ona je dle psích reakcí voňavá celoročně. A když je hárání nablízku, přechází to samozřejmě do extrému.

V půlce března jsem si říkala „notaaak, kdy už to přijde..“, protože jsem chtěla poslat přihlášku na klubovou výstavu AICC a zároveň i Airi nechat zbonitovat. A pořád nic. Ale ještě stále zbýval čas na odeslání přihlášky, poslední termín byl na začátku dubna. Nechtělo se mi riskovat, že pošlu přihlášku a ona se mi mezitím rozhárá. Minul termín posledního poslání přihlášky a Airi stále nehárala, i když se tvářila i chovala, že to už musí být každou chvílí.

decin-behA když přešel květen a naše milá akití slečna stále nehárala, přišlo mi to už nějaké podetřelé. Kvůli „hárání, které už bude každou chvílí“ jsme nechodili na cvičák, protože z ní psi šíleli. Až mi panička naší strakaté kamarádky Ajušky poradila, že by se mohlo jednat o takzvané „skryté hárání“. Noo… něco jsem si o tom přečetla a nakonec jsem konstatovala, že Airi měla asi opravdu skryté hárání. Projevily se u ní postupně všechny přízraky, krom samotného barvení.

Takže jsem se poslední květnový víkend odhodlala jít na cvičák, aby mi to tamní psí obdivovatelé potvrdili. A ano – Airi už má opravdu odháráno. Aspoň můžu být v klidu, že nás to „nepostihne“ na dovolené, nebo na výstavě, kterou máme za 14 dní..

IMG_0604Jinak co se týče samotného cvičáku, na který jsme šli po několikaměsíční odmlce – Airi mě moc mile překvapila. Moc si to tam užívala, poslouchala téměř dokonale a prostě byla úžasná. Sice se při příchodu naparovala a chvíli si hrála na dominantní, ale když jsem jí vysvětlila, že takhle fakt ne, zvládla i kontakt s dominantní boxerkou. Sice mezi nimi nebyly nejvřelejší vztahy, ale respektovaly se.

POZNÁMKA POD ČAROU O PÁR MĚSÍCŮ POZDĚJI…

Tak houby skryté hárání.. odložené hárání! Prostě byla pejsa tak zblblá z téměř nijaké zimy, že si to hárání odkládala „na lepší časy“.  Z doslechu vím, že spousta fen toto jaro prostě neháralo. Takže jednoho krásného dne na konci srpna Airi konečně začala hárat. Hárací příznaky se projevovaly celou dobu už od jara (někdy to s ní bylo až k zbláznění), až nakonec zintenzivněly a šup, bylo to. Musím říct, že si vybrala skvělý termín – jak odhárá, tak stíháme v pohodě zářijovou NVP Brno a posléze i klubovku AICC a bonitaci v říjnu. Hurááá. Teď ještě, aby Airi měla srst a dobrou náladu ;-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Airi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s